Teknik altyapı – Haberler

Hasan

New member
Alman Havacılık ve Uzay Merkezi (DLR)
teknik altyapı
Rutherfordstrasse 2
12489 Berlin

DLR’nin teknik altyapısı

Teknik altyapı, tesis yönetim hizmetleri, iş güvenliği ve çevre korumanın yanı sıra teknik sistemlerin geliştirilmesi ve uygulanması ile DLR’yi bir iç hizmet sağlayıcı olarak desteklemektedir. Bu eylemin temeli vizyonumuzdur:

“DLR’de bir ortaklık hizmeti sağlayıcısı ve danışmanı olarak aranıyoruz ve DLR’nin başarısına önemli bir katkı sağlıyoruz.”

Teknik altyapı, gayrimenkulle ilgili, finansal ve teknik kaynakların kullanımı yoluyla verimli ve verimli araştırma operasyonları için çerçeve oluşturur ve tüm teknik sorular için yetkili bir irtibat noktası olarak mevcuttur. DLR’deki teknik altyapı, hizmetlerini sürekli iyileştirmeyi amaçlayan DIN EN ISO 9001 ve DIN EN ISO 14001’e dayalı sertifikalı bir yönetim sistemine sahiptir. Ayrıca OHSAS 18001’in iş sağlığı ve güvenliği boyutları da dikkate alınmaktadır.

Sürekli olarak gelişmek ve uzun vadeli kontrol dürtülerini almak için teknik altyapı, uzman ağlarda canlı bir alışverişi sürdürmekte, düzenli değerlendirmelerden geçmekte ve EFQM modelinin mükemmellik kriterlerine dayanmaktadır.

Teknik altyapı, ofisin yanı sıra sistem evi teknolojisi, DLR güvenliği, inşaat yönetimi ve nesne yönetimi organizasyon birimlerinden oluşmaktadır.

Systemhaus Technik, bilimsel test malzemeleriyle ilgili tüm teknik sorular için, tavsiyeden geliştirme ve test tesisinde üretime kadar DLR’nin enstitülerine ve tesislerine açıktır. DLR’de teknik sistemlerin geliştirilmesi ve uygulanması için sistem evi teknolojisi, yüksek nitelikli mühendislik bilgisine, verimli ve son derece modern geliştirme ve üretim tesislerine ve test prosedürlerine sahiptir.

DLR’de tesis yönetimi, inşaat yönetimi ve mülk yönetimi tarafından sağlanan tüm hizmetleri içerir. Odak noktası, gereksinimlerin belirlenmesinden DLR’deki nesnelerin gerçekleştirilmesine, kullanılmasına ve geri dönüştürülmesine kadar tüm faaliyetlerin yaşam döngüsü odaklı olarak ele alınmasıdır.

Ofis, organizasyonel birimleri ekonomik kalkınmayı, stratejik yönelimi ve süreçlerin ve organizasyonun daha da geliştirilmesini planlama ve kontrol etme konusunda destekler.

DLR Güvenlik, güvenlik ve çevrenin korunmasına ilişkin kurumsal yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve tüm lokasyonlarda kesintisiz operasyon sağlanması için gerekli desteği sunan merkezi organizasyon birimidir. Bir personel birimi olarak, doğrudan İcra Kurulu’nun Güvenlik ve Çevre Koruma Sorumlusuna bağlıdır ve bu işlevinde hem İcra Kuruluna hem de tüm DLR çalışanları ve yöneticilerine tavsiyelerde bulunur. İş güvenliği uzmanlarının görevlerine ek olarak, DLR Security’ye ayrıca yangın koruma görevlileri ve çevre koruma (KrWG, WHG ve BImSchG anlamında) görevleri de verilir. Ayrıca DLR Security, işverenlere iş güvenliği konularında tavsiyelerde bulunur.

Bir işveren olarak, DLR’de yürütülen tüm faaliyetlerin temel sorumluluğu Yönetim Kurulu’na aittir. Bu sorumluluğun yerine getirilmesi amacıyla yönetim kurulu, emniyet ve çevre koruma tedbirlerini uygulama yetkisini emniyet ve çevre koruma görevlisine (SUB) devretmiştir. Bu nedenle SUB, güvenlik ve çevre koruma ile ilgili kararlar alma ve uygulama görevine sahiptir. Bu görevleri yerine getirebilmek için SUB uygun yetkilere sahiptir. SUB, güvenlik ve çevre koruma konularında tüm DLR çalışanlarına talimat verme yetkisine sahiptir ve güvenlikle ilgili kararları kendi sorumluluğunda uygulayabilir. Münhasıran yönetim kurulu tarafından kontrol edilir ve sadece yönetim kuruluna bunu gerekçelendirmesi gerekir.

SUB, DLR’deki memur sisteminden de sorumludur. DLR’de iş güvenliği uzmanlarını temin eden ve çevre, yangın ve operasyon güvenliği departmanlarını uygun görevlilerle denetleyen DLR Safety’nin birinci dereceden amiridir.

DIN EN ISO 50001 sistemine göre, DLR’nin enerji yönetim sorumlusu (EMB), DLR’de başkan yardımcısını ve aynı zamanda kıdemli enerji müdürünü temsil eder. EMB’nin kapsayıcı görevi, enerji yönetim sisteminin (EMS) tanıtılması, uygulanması, sürdürülmesi ve sürekli iyileştirilmesidir. EMB, destek sağlamak için DLR’de bir enerji ekibi oluşturmuştur ve bunu EMS çerçevesinde yönetir: EMB, kuruluşun enerji ile ilgili performansı ve DLR’de enerji yönetimi performansı hakkında tüm Yönetim Kuruluna sürekli olarak rapor verir. . Planlanan faaliyetlerin DLR’nin yönetim politikasını desteklemesini sağlar ve etkin enerji yönetimini teşvik etmek için sorumlulukları ve yetkileri tanımlar. Ayrıca, enerji yönetiminin işleyişinin ve izlenmesinin etkinliğinin sağlanması için gerekli kriter ve yöntemler EMB tarafından tanımlanmaktadır.