DLR’nin Köln sitesi

Hasan

New member
Havacılık, uzay yolculuğu, ulaşım, enerji ve güvenlik, DLR Köln’deki dokuz araştırma kurumunda üzerinde çalışılan araştırma alanlarıdır. Araştırma ve geliştirmenin omurgasını, rüzgar tünelleri, motor ve malzeme test tezgahları ve yüksek akış yoğunluklu bir güneş fırını gibi büyük ölçekli test tesisleri oluşturmaktadır.

Köln lokasyonu aynı zamanda DLR Yönetim Kurulu ve merkezi yönetimin de merkezidir. Araştırma ve endüstri arasındaki arayüz olarak DLR Teknoloji Pazarlamasının ve DLR’nin Kalite ve Ürün Güvencesinin merkezi buradadır. Proje yönetim ajansı da DLR’de İşletmede Teknik Yenilikler ve Bilgi Teknolojisi departmanlarıyla birlikte yer almaktadır.

DLR’nin araştırma ve merkezi tesislerine ek olarak, Avrupa Uzay Ajansı ESA’nın Astronot Merkezi (EAC) de 1959’da açılan 55 hektarlık alanda bulunuyor. Avrupa’nın en modern rüzgar tüneli, Avrupa transonik rüzgar tüneli ( ETW) ve Köln/Bonn Havaalanı hemen yakındadır.

DLR, Köln-Porz’da yaklaşık 1.400 kişiyi istihdam etmektedir. Tanınmış bir eğitim şirketi olarak endüstriyel, teknik ve ticari eğitimin yanı sıra okul ve profesyonel stajlar sunmaktadır. Diploma tezlerini denetler ve bilim adamlarını doktora yoluyla nitelendirir. DLR_School_Lab Köln, gençlerin bağımsız olarak deney yapabilecekleri ve günlük araştırmalar hakkında bilgi edinebilecekleri, müfredat dışı bir öğrenim yeridir.

Sitedeki Enstitüler ve tesisler

DLR Köln, her iki yılda bir Eylül ayında kapılarını halka açar: Havacılık ve Uzay Günü’nde 100.000’e kadar ziyaretçi, DLR ve ortaklarının araştırma konularını yakından deneyimler.

Havacılık ve Uzay Günü 2015 – İnceleme

Unutulmaz günü değerlendirmek isteyenler ve 20 Eylül 2015’te Köln’deki konuğumuz olma şansını maalesef bulamamış olanlar, burada dört dakikadan kısa bir süre içinde birçok heyecan verici olayı görebilirler.

Kredi:

DLR.