Oyuncu Erhan Yazıcıoğlu: Kızımın kakasını yedim

Leila

Global Mod
Global Mod
Armağan Çağlayan‘ın YouTube’daki ‘Dur Bi Dinle’ programına konuk olan oyuncu Erhan Yazıcıoğlu, “Ne bayanlar ne de kumar, hastalıklar yedi paramı” dedi.

Dur Bi Dinle’ programında samimi açıklamalarda bulunan Erhan Yazıcıoğlu, hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Müge Yazıcıoğlu ile evli olan Erhan Yazıcıoğlu, kızları Begüm ve Burçak’ın üzerine titrediğini söyleyerek bir anısını anlattı:

“Annesi lavaboda kıçını yıkıyor Begüm’ün, ‘Senin ben kakanı yerim’ dedim. Annesi, ‘Aman bu ne sevgi, gel ye de nazaranyim’ dedi. Bu bana söylenir mi? Aldım yedim hocam! Onlar benim için tutkuların en büyüğü. Anneler Günü’nde benim etrafım, benim Anneler Günü’mü kutlar!”

“Babamın yaptığı yanılgıları asla yapmadım”

Usta oyuncu, babasının epey varlıklı olduğunu fakat kumar tutkusu yüzünden her şeyini kaybettiğini söylemiş oldu:

“Rami’deki Panter Lastik Fabrikası, babam Muhsin Yazıcıoğlu’nundu. Gitti o fabrika. Biz üzüm seviyoruz diye bağ satın alan bir adamdı babam. Gül ağacı kaplı Cadillac ile berbere giderdik. bu biçimde bir ömrün içine etti babam ne yazık ki! Çok üzdü ve 48 yaşında annemi beyin tümöründen gömmek zorunda kaldık. Hatun tutkusu da vardı, 4 başka konut, 4 farklı bayan. Babamın yaptığı yanlışları asla yapmadım, paramı epeyce güzel değerlendirdim.”

“1 milyon dolar harcadım, 9 meskenimi sattım”

1995 yılında tiroit kanserine yakalanan ve hekim yanlışı niçiniyle ses tellerinden birini kaybeden Yazıcıoğlu, bu hususla ilgili de şöyleki konuştu:

“Tabii ki kırgınım. ömrümü engelledi. O yıl bir kanal ile büyük bir muahede yapma aşamasındaydım. 8 ay konuşamadım. Dünyanın her yerine götürdü beni Müge’m. Hepsi ‘Sesiniz gitti, oyunculuk yapamazsınız’ dedi. Lakin ben ‘Yapacağım’ dedim ve yarım bıraktığım oyuna devam ettim. Doğal ki tam gelmedi lakin ‘o ses gelecek’ diye balkonda bağırdım. 14 yıl sürdü kanser tedavim, hiç pes etmedim. 1 milyon dolar harcadım, 9 konutumu sattım. Ne bayanlar ne de kumar, paramı hastalıklar yedi.”