Ostrava’da yüzlerce hayran toplandı ve tören yaylım ateşi toplantıyı aydınlattı

bencede

New member
Bundan sonra 800’den fazla havanın lideri, bireysel derneklerin bayrakları, maden grupları ve uzun sketler ve havaların koruyucu azizi St. Barbara eşliğinde Silezya Ostrava kalesine gitti.

Her ikisinin de bir zamanlar Batı’daki Zbh kömür madenlerinde çalıştığı Pilsen’den Ji Macocha, Vagr ile düzenli olarak toplantılara gittiğimizi, dolayısıyla Ostrava’daki yazı kaçırmadığımızı söyledi. Yıllar önce üçümüz gitmiştik ama aralarında iki arkadaş olmadığı için bu tür etkinliklerde ilk önce onları anıyoruz.

Üvey anne ve kocasının yanı sıra Ostrava-Opavska Piskoposluğu din adamları tarafından katedralde düzenlenmek üzere hazırlanan Kutsal Ayin de temsil edildi.

Kaleyi ziyaret edenler, özellikle surlar arasındaki büyük sahnede akşam saatlerine kadar Zwaka Kaczi, Marcel Woodman’ın Rock’n’Roll grubu, Stonava’dan Hornick grubunun yer aldığı müzikal ve kültürel programı izleyebildiler. ve sekiz koro sahne aldı.

Organizatörler, bodrum katında, Almanların yeraltında ve yer üstünde kömür, gümüş, uranyum, levrek ve diğer minerallerin tarihini ve haberlerini öğrenebilecekleri, toplantının tanınmış bir ortağının sunumunu yerleştirdiler.

Ömür boyu sürecek bir dostluk doğuyor

Ziyaretçiler huzur arzuluyorsa ya da bir süre güneşten saklanmak istiyorlarsa kale binaları da onların kullanımına açıktı. Bunlarda ayrıca madencilik temalı enstalasyonlara bakabiliyor ve teatral bir şekilde tartışmalara ve konuşmalara katılabiliyorlardı.

Ayrıca indirim teklifinden yararlanabilirler ve Proke Meydanı’ndaki Yeni Belediye Binası kompleksinde ve Masary Meydanı’ndaki Ostrava Müzesi’nde bulunan Hornick Ostrava yarı müstakil binasına uçabilir veya ziyaret edebilirler.

tefan Granec bir kornayla Ostrava’ya geldi. Pezinok Malokarpatskho banckho derneği başkanı Granec, derneğin diğer meslektaşlarıyla birlikte içki içmek için Ostrava’ya gittiğini hatırlattı, 1972 ve 1975 yıllarıydı.

Genç bir adam olarak Ostrava’ya nasıl geldi? O zamanlar acemi almak için direksiyona giderlerdi. İlgimi çekti, bu yüzden e-posta gönderdim. On yedi yılını yeraltında geçirdi.

Yıllarca yeraltında çalışmanın kendisi için muazzam bir uyum anlamına geldiğini söyleyen Tefan Granec, önce Ostrava’da, sonra Kremnica’da ve son olarak da antimonun çıkarıldığı Pezinok’ta olduğunu hatırladı. Orada bir arkadaşınızı bırakmayın. Bu, yaşam ve ölüm için bir dostluktur. Yalnızca bir şey olduğunda değil, kelimenin tam anlamıyla ömür boyu ödeme yapın. En büyük kafa karışıklığım da burada ortaya çıktı ve bu yüzden hala buradayım, oyunu oynadım, bir canavara dönüştüm ve buradayım. Yirmi beş yaşımda başka bir yerde çalışıyorum çünkü onunla tanıştım.