Nevşin Mengü’den binlerce beğeni alan Yıldız Tilbe yorumu

Leila

Global Mod
Global Mod
Şarkıcı Yıldız Tilbe, toplumsal medya hesabından yaptığı “Saldırgan köpek kümelerine bölge halkı zehirli et versin, hepsi gebersin” paylaşımı niçiniyle İstanbul Adalet Sarayı’na giderek savcılığa tabir verdi. Gazeteci Nevşin Mengü’nün Twitter’da Tilbe’nin sözüyle ilgili yorumu binlerce beğeni aldı.

Mengü, “Köpekler insanları yiyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk’ün, Osmanlı’nın, şehitlerin teslim ettiği topraklarda onların çocuklarını yiyor. Analarını, yaşlılarını yiyor, köpekler yiyor” diyen Yıldız Tilbe için, “anahtar sözleri yan yana dizmiş” yorumunu yaptı.

Tilbe sözünde şu kelamlara yer vermişti:

‘’Köpekleri ortadan kaldırın dediğim için epey hakaret ettiler, yalnızca insan parçalayan köpekleri kaldırın dediğim için. Bu kadar hakareti hak etmediğimi düşünüyorum, bana bütün hakaret edenleri burada sevgili avukatım Handan Bakbak hanımefendiyle birlikte dava açmaya geldim, daha doğrusu dava açıldı, söz vereceğim artık. Köpekler insanları yiyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk’ün, Osmanlı’nın, ölülerin, dirilerin, şehitlerin teslim ettiği topraklarda onların çocuklarını yiyor. Analarını, yaşlılarını yiyor, köpekler yiyor. Daha ne olmalı? Ben bilmiyorum daha ne olmalı. Ben kimseye hakaret etmedim. İnsan öldüren köpekleri alın dedim, bu kabahat ise buyurun, gidiyorum. Alsınlar beni içeri’’