Juliš, hâlâ o golü atacağıma neredeyse inanmıyordum, diye itiraf etti. Penaltı sırasında tedirgin değildi

bencede

New member
Teknik direktör Jiří Saňák, “Ostrava'daki herkes, gol atarken kalbinden nasıl bir taş düştüğünü duydu” dedi. “Verimliliği bize yardımcı oldu, ondan beklediğimiz de bu. Geçmiş maçlarda kendi standartlarına göre çok koştu ve şimdi damgasını vurduğu için daha da çok gülecek.”

Juliš gole tuz gibi ihtiyacı olduğunu belirtti. “Sonuçta bu bahardaki beşinci maçtı ve ondan önce hiçbir şey yoktu. Her şeyden önce kazandığımız ve ilk altı için mücadele ettiğimiz için mutluyum.”

Ama ilk golden hiç memnun değildin.
Bir anda derin bir sessizlik oldu, ne olduğunu bilmiyordum.

Savunmanın önüne atladığınızda olası ofsayt pozisyonundan dolayı sevincinizi bastırmadınız mı?
Olası bir ofsayt durumunu kontrol etmediğim bir gerçek. Televizyonda nasıl göründüğünü bile bilmiyorum. Ancak bir daha gol atabileceğime neredeyse inanmıyordum. Ben de iki tane verdim…

Jan Vodháněl merkezine doğru yol aldınız. Aşamalı bir olay mıydı?
Bunun provasını yaptık ama altı ay boyunca başarılı olamadık. Onun adına da sevindim, onun da şu anda puanı yoktu. Başlamamız, kazanmamız ve durumu biraz sakinleştirmemiz gerekiyordu.

İkinci golü penaltıdan attın ama topu önce Filip Zorvan aldı.
Üzerimdeki baskıyı kaldırmak istediğini söylüyordu. Ama ben sakindim ve o da bana balonu verdi. Kaleci Letáček hareket etmediği için beni biraz tedirgin etti. Neyse ki bir sorun yaşamadım. Eğer penaltıyı vermeseydim yine eksik olacaktı.

Jiří Letáček, evindeki son maçta Bohemians'tan Matěj Hybš'ı yakaladı. Bunu biliyor muydun?
Ben de kabul ediyorum. Bir nevi bunun üzerinde çalışıyorum ama bunun önemli bir an olduğunu biliyordum. İki sıfır veya bir sıfır önde olmak ve penaltıyı çevirmemek çok büyük bir fark.

Baník evinde sekizinci kez rekabetçi bir maçta galibiyet alamadı. Kendine bu kadar mı çok inandın?
Hayır, herkesin herkesle kazanıp kaybedebileceğini kendiniz görüyorsunuz. Sparta, Slavia ve Plzeň küme düştü ancak geri kalanlar dengede. Jablonec Slovakya'da kazanacak, orada her şey çılgına dönüyor. Arkamızda olup biteni gördük, her şeyi yeniden tersine çevirdiğimiz için mutluyuz. Umarım güven kazanıp kazanmaya devam ederiz çünkü önümüzde dört önemli tur var.

Ev sahibi ekip, sarı kartlar nedeniyle hızlı forvetler Abdullahi Tanko ve Quadri Adediran'ı kaçırdı. Tam savunma yapmak zorunda kaldıklarında kendilerine hakim olmakta zorlandıklarını biliyor muydunuz?
Ama ilk yirmi dakika hiçbir sorun yaşamadılar, mükemmeldiler. Biz onları golle dondurduk, bu onların başına defalarca geldi. Fox'la eğlendim (David Lischka) topu kaleye sokmayı başaramadıklarını söyledi. Ama biz onlara pek bakmadık, kendimize odaklandık.

Matúš Macík kaleye döndü ve sana çok yardımcı oldu, değil mi?
Kesinlikle. Onun ne kadar iyi olduğunu biliyoruz ve maçta bu kadar başarılı olduğu için mutluyum. Umarım bu şekilde yakalamaya devam eder.