İzzet Yıldızhan’ın şikayetçi olduğu Seyhan Soylu söz verdi: Aşk yaşadığıma dair açıklamalarım muhakkak hakaret kabahatine girmez

Leila

Global Mod
Global Mod
Müzikçi İzzet Yıldızhan‘ın bir televizyon programında kendisine hakaret içerikli kelamlar söylemiş olduği nedeni öne sürülerek şikayetçi olduğu Seyhan Soylu, savcılıktaki sözünde, “İzzet Yıldızhan’la aşk yaşadığıma dair açıklamalarım muhakkak hakaret hatasına girmez” dedi.

Müzikçi İzzet Yıldızhan, “Sisi” lakaplı Seyhan Soylu’dan katıldığı bir televizyon programında kendisine hakaret içerikli kelamlar söylemiş olduği teziyle şikayetçi oldu. Seyhan Soylu kuşkulu sıfatıyla Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek, Basın Kabahatleri Soruşturma Ofisi’nde savcıya tabir verdi.

Seyhan Soylu’nun savcılıktaki tabirinde suçlamaları kabul etmediğini söyleyerek, “Magazin programında söylemiş olduğim kelamlar niyetini aşan kelamlar değildir. İzzet Beyefendi 30 yıl evvel hayatış olduğumuz aşkla ilgili hala beni unutamamış olacak ki, mevzuyu öteki bir noktaya getirmiş. Biz İzzet Bey’le büyük bir aşk yaşadık. O devir İzzet hakkında öğrendiklerimden dolayı ayrılmak zorunda kaldık. Programda müzikçi Gülşen’i ağır ithamlarla eleştiren İzzet Yıldızhan’ı hiciv sanatı ile ironik bir biçimde eleştirdim. Asla hakaret etmedim” dediği öğrenildi.

“Suçlamaları kabul etmiyorum”

Soylu sözüne şu biçimde devam etti:

“Ona ne kadar kızsam da o geçmişte sevdiğim bir adamdı. Lakin hiç bir cürmüm olmadan şahsıma açılan bu davanın bağımızın ortaya çıkmasından mütevellittir. İzzet Yıldızhan’la aşk yaşadığıma dair açıklamalarım muhakkak hakaret hatasına girmez. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum, hatasızım.”

“Benim fazlaca ünlü olmuş olduğum senelerda hayatış olduğumuz bir ilişkiydi”

Savcılıkta söz verdikten daha sonra Seyhan Soylu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Soylu, açıklamasında İzzet Yıldızhan’a hakaret etmediğini söyleyerek, “Bundan yıllar evvel hayatış olduğumuz bir bağlantıyla ilgili Bahar Candan programda, ‘Anneciğim, aranızda bir alaka var mı? bu biçimde bir şey duydum’ diye sordu. Bende hiç palavra konuşmadığım için, ısrar edince mecburen söylemiş oldum. Tabi ki hayatış olduğumuz ilgiyi, maksadımız deşifre etmek değildi. Ayrıyeten o tarihte İzzet Yıldızhan şöhreti olmayan, gece kulüplerinde, pavyonlarda sahne alan bir adamken, benim de hayli ünlü olmuş olduğum senelerda hayatış olduğumuz bir ilişkiydi” tabirlerini kullandı.