Hasan Can Kaya: Altı dolu olmayan bir ünlülüğün sonu kaçınılmaz çöküş oluyor

Leila

Global Mod
Global Mod
Komedyen Hasan Can Kaya, “Son günlerde ‘Ünlü olmayı meslek sananlar var’ açıklamasını hayli tartıştık. ‘Ünlülük’ bir meslek mi?” sorusuna, “Tabii ki değil. Hatta donanımsız bir insanın başına gelirse tuzağa dönüşebiliyor. Bir kıymet yaratıp bu sebeple ünlü olursan, ömrün olumlu manada gelişir. Lakin altı dolu olmayan bir ünlülüğün sonu kaçınılmaz çöküş oluyor.” karşılığını verdi.

Kaya, Hürriyet gazetesinden Orkun Ün’ün sorularını yanıtladı.

-Şu Will Smith hadisesini nasıl yorumluyorsun? Chris Rock’ın yerinde olsan nasıl davranırdın o yumruk karşısında? Ya da Will Smith olsan ne yapardın?

Will Smith’in yaptığı emsalsiz vandallık. Oscar’ın prestijini zedeledi. Chris Rock’ın yaptığı latife sert değil bu ortada. Orada roast kültürü var. Amerikan lideri dahil herkese inanılmaz ağır latifeler yapılıyor. Ayrıyeten Will Smith’in yaptığı, o merasime gelen sinemacılara da saygısızlık. Merasimde bir sürü hoş şey vardı. Bu gerizekâlı hareket yüzünden gölgede kaldı.örneğin bayan bir direktör ödül aldı ve biz onu erkek şiddeti yüzünden konuşamadık. Merasimi hazırlayan işçilere haksızlık yapıldı. Bütün hazırlıklar gölgede kaldı, konuşulmadı.

-Takıntılı hayranın var mı? Hayranlarınla ilgili rahatsızlık verici olaylar yaşıyor musun?

Takıntılı hayranım epeyce lakin genelde epeyce tatlılar. Rahatsız olmuyorum, seviyorum onları. esasen rastgele bir davranıştan rahatsız olursam söylüyorum, onlar da çabucak düzeltiyorlar.”