DLR_Graduate_Program: Doktoranız için elimizden gelenin en iyisini yapacağız

Hasan

New member
DLR’deki doktora fırsatlarının mükemmel olmasının nedeni yalnızca heyecan verici araştırma konuları ve özel profesyonel destek değildir. Doktora öğrencisi olarak ayrıca çok özel bir kalifikasyon teklifinden yararlanırsınız: DLR_Graduate_Program. Çeşitli atölye ve seminerlerde, sadece bilimsel araçları değil, her şeyden önce doktoranız ve ötesi için önemli olan disiplinler arası yönetim ve sosyal becerileri de eğiteceksiniz: Örneğin, araştırma sonuçlarınızı yayınlarken neyin önemli olduğunu, nasıl yapılacağını öğreneceksiniz. üçüncü taraf fonları elde etmek, başarılı müzakereler yürütmek veya bir ekip liderliği yapmak. Ayrıca, araştırma projenizi uluslararası konferanslarda sunmak için eğitim alacak ve öğrencilere ders vererek, tezleri destekleyerek veya DLR_School_Labs’imize katılarak bilim didaktiğinde başlangıç görevlerini üstleneceksiniz.

İçerik: günlük araştırmalarınız kadar çeşitli

DLR_Graduate_Program, daha fazla mesleki nitelik kazanmak isteyen tüm DLR doktora çalışanlarına açıktır. Zorunlu, zorunlu seçmeli ve seçmeli alanlar olarak ayırdık. Zorunlu alanda, disiplinler arası temel yeterlilikler edinirsiniz. Seçmeli ve seçmeli alanlarda bireysel öncelikler belirleyebilirsiniz. Güçlü yönleriniz nerede? Nerede daha da güçlenmek istiyorsun? Sizin için doğru eğitimi alacağımızdan eminiz: kültürel hazırlık eğitiminin yanı sıra hızlı okuma, zaman yönetimi, retorik, çatışma çözümü ve proje yönetimi mevcuttur. Yılda 100’den fazla etkinlik arasından kişisel becerilerinizi ideal şekilde tamamlayan teklifleri tam olarak seçebilirsiniz. Ayrıca iş planlamaya geldiğinde size çok fazla alan bırakıyoruz – sabit bir başlangıç tarihi veya katı bir sipariş yoktur. Program üç yıl için tasarlanmıştır; İstediğiniz zaman katılabilir ve tam olarak programınıza uyan atölyeleri seçebilirsiniz.

Yöntemler: uygulama için kişiye özel öğrenme

DLR_Graduate_Program kasıtlı olarak talep ediyor: Sizi özellikle bir sonraki profesyonel adımlarınız için hazırlamak ve yeni beceriler geliştirmeniz için size zaman vermek istiyoruz. Karmaşık içeriği net ve sürdürülebilir bir şekilde eğitmek için küçük gruplar halinde yoğun çalışmalara güveniyoruz ve video geri bildirimi gibi en son öğretim yöntemlerini kullanıyoruz. Tüm etkinliklerin ortak bir noktası vardır: Doğrudan uygulayabileceğiniz pratik bilgiler verirler.

Ağ oluşturma başarısının sırrı: siz DLR’siniz!

Doktora aşamasında diğer araştırmacılarla alışverişin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz: Bu, kendi çalışmanız için değerli destek, yeni fikirler ve profesyonel dürtüler anlamına gelir. Diğer katılımcıları ve havacılık, uzay, enerji, ulaşım ve güvenlik alanlarındaki araştırma konularını tanımanız ve güçlü bir ağ oluşturmanız için çeşitli DLR lokasyonlarında eğitim kursları düzenliyoruz. DLR_Graduate_Program ile size araştırma veya iş alanında başarılı bir kariyer için en iyi ön koşulları veriyoruz. Söylentiler yayıldı: Programın başlangıcından bu yana 850’den fazla doktora öğrencisi kayıt yaptırdı.