Aile tabibi, Noel kutlaması yerine kanser bildirisi gönderdi

bencede

New member
İngiltere’nin Doncaster kentinde bir aile hekimliği, hastalarına Noel dilemek için atacağı bildiri yerine akciğer kanseri teşhisi konulduğuna dair bir bildiri gönderdi.

BBC Türkçe’nin haberine bakılırsa 23 Aralık’ta Askern Polikliniği, kayıtlı yaklaşık 8 bin şahsa gönderdiği bildirisinde “metastaz görülen agresif bir kansere yakalandıklarını” belirtti. Bir saat daha sonra gönderdikleri bildiride ise yanılgı yaptıkları ve aslında memnun Noeller iletisi atmak istedikleri aktarıldı.

O sırada girdiği testlerin sonuçlarını bekleyen Sarah Hargreaves, alışveriş yaptığı sırada iletisi görür görmez çöktüğünü, tıp merkezini aradığını lakin kimseye ulaşamadığını aktardı.

Mesajı annesiyle birlikte alan Carl Chegwin, nereden çıktığını anlamadığı bu bildirisi görür görmez şok olduğunu anlattı: “Bunun fecî bir latife olup olmadığını düşündüm. Doktora epey sık gitmiyorum, lakin birden kanser olduğumu öğreniyorum. daha sonra durup sigara içtiğimi, o yüzden olabileceğini düşündüm. Noel’den yalnızca birkaç gün evvel onca beşere ölümcül bir kansere yakalandıklarını söylemiş olduler, bunu yapamazlar.”

İsmini vermek istemeyen bir bayan ise aile hekimliğine yakın yaşadığı için binaya uğradığını, en az altı kişinin de panik ortasında polikliniğin önünde beklediğini belirtti. Aile hekimliği BBC’nin sorularına karşılık vermedi. (DIŞ HABERLER)