Třinec'in forvet oyuncusu Daňo: Her nasılsa yurtdışında Chlapík ile masaya oturmadık

bencede

New member
“Muhtemelen kariyerimde ilk olacak. Ancak en önemli şey ilk puanı almamız ve Prag'a geri dönüyor olmamız” dedi Marko Daňo, maçtan yaklaşık iki saat sonra doping kontrolünden gazetecilerin yanına geldiğinde. “Birinin bu konuda zaten bir deneyimi var ama bugün bana ihanet etti. Sanırım beklediğimiz odada taktiğimi biraz değiştirmeliydim.'

Çekilişte üç Spartalı ve üç ev sahibi oyuncu vardı. Ancak Daňo, özellikle son kavgadan itibaren buzda aralarında hâlâ kavga olduğunu reddetti.

Daňo gülümsedi: “Her birimiz farklı bir odadaydık.” “Růža ile Káca'mız (Güllü Ördek Yavrusu) daha erken ayrıldılar Onlardan sonra bir şekilde oraya gitmeyi başardım. Ama hoş bir oturmaydı. onlar olduğum için üzgünüm (doping komisyon üyeleri) onu çok bekletti. Ve sen de.'

Pazar günkü maç, dördüncü golü atmanız ve Michal Řepík'in Patrik Hrehorčák'ı kesmesinin ardından kavgayla sona erdi. Nasıl gördün?
Tamamen gereksiz bir prosedür, vücudun korunmasız bir kısmındaki kaburgalara balta. Golü kutlamak yerine kavga ettik. Paťo'nun ne durumda olduğunu bilmiyorum ama iyi olacağına inanıyorum. Büyük bir tangaydı. Muhtemelen bir sonraki maçta da aynısı oynanacak.

Peki tekrar mı çıkıyorsun?
Dövüşmek istemeyeceğim ama şu ya da bu olsun her oyuncuya karşı elimden gelenin en iyisini yapacağım. Takıma fayda sağlamak için oyunuma odaklanacağım. Ama gördüğünüz gibi bundan korkmuyoruz ve böyle bir durum ortaya çıktığında takım arkadaşlarımızın yanında olabiliyoruz.

Filip Chlapík'le kavga ettin. Birbirinizle nasıl tanıştınız?
Řepík'i arıyordum, o zaten santralde oturuyordu. Biri oraya dolandı ve gitti.

Adam seni hokey oynama tarzından ve sürekli etrafta takılma tarzından hoşlanmadığı için seçtiğini söyledi. Onun sözlerine ne diyorsun?
Bu onun ifadesidir. Buna ne ekleyeceğimi bilmiyorum. Belki bu ligden ya da AHL'den bir geçmişi vardır. Birbirimizi uzun zamandır tanıyoruz.

Siz de Amerikan Hokey Ligi'nde dövüştünüz mü?
HAYIR. Çoğunlukla Slovaklar ve Çekler, birbirimize karşı oynadığımızda iyi bir ilişkimiz vardı. Onunla anlaşamadık. Belki hatırladın, bilemiyorum. Söyleyecek başka bir şeyim yok.

Yüzünüzde kavgadan dolayı yara izleri var mı?
Henüz aynada kendimi görmedim (gülüyor). Kaskımı yakaladı, görmek için çıkarmaya çalıştım. Bir nevi yüzüme çarpmıştı. Sonunda onu indirdiğimde hakeme ya da arkamdaki birine takıldım, bu yüzden buza düştük ve kavga sona erdi. Yani o kadar da kötü değildi.

İlk golünüzde, pakı kaleci Jakub Kovář'ın sağ direğine doğru ittiğinizde, misafir takım antrenörün meydan okumasını üstlendi. Seyirciler daha sonra her gol için alaycı bir şekilde şu sloganları attı: Video, video. Çok fazla zorluk yok mu?
Bu konuda pek bir şey söyleyemem. Bu kez maçın iyi gitmesinden ve hakemlerin golümüzü fark etmesinden memnunuz. Ondan önce değil ama buna geri dönmeyeceğiz çünkü bunu değiştirmeyeceğiz. Bu kez mücadelenin başarısızlıkla sonuçlanmasına sevindik.

Mela, Třinec ile Sparta arasındaki hokey ekstra liginin yarı final maçında sakatlanan yan hakem buza düştü.

Dördüncü maçta iki güç oyunu kullandınız. Seni beşinci oyuna atabilirler mi?
Öyle inanıyorum. Tekmelerimizi atmak için uzun süre bekledik. Bununla ilgili sorunlar yaşadık. Bu konuda bir şeyler söylemeye çalıştık ve buza çıkan oyuncular sık sık değişti, bu aynı zamanda Vožuch'un (Voženielk'in) penaltısıydı. Sonunda toparladık, devre arasında o kadar da aktif değillerdi ve üstümüze atladıklarında pakla hızlı oynadık ve gol atmayı başardık.

Saldırıların kompozisyonundaki değişiklikler sizi canlandırdı mı?
Cinel ve Hudy ile birlikteyiz (Cienciala ve Hudáček ile birlikte) birlikte kaldılar, bu yüzden güzeldi. Ancak diğer çocukların uyum sağlama ve oynama konusunda hiçbir sorunu yoktu. Bunun için zaman bile yok ama bazen dürtü doğrudur, bunu hepimiz kariyerimizde deneyimledik.

Salı günkü Prag maçından ne bekleyebiliriz?
Dolu salon, harika sıcaklık. Aynı performansı sergilersek diziyi bize geri getireceğimize inanıyorum. Bunun için her şeyi yapacağız.

Birçok oyuncu O2 Arena'daki sıcaktan bahsediyor. Neden o?
Orada çok sayıda insan var. Geçen yıl ve ondan önceki yıl da bunu yaşadık. Artık dışarısı yirmi altı derece olduğuna göre cehennem olacak. Ancak bunu başaracağımıza ve bir sonraki maç için Třinec'e döneceğimize inanıyorum.

Peki Pazar günü evinizde attığınız gibi Prag'da da ilk golü atmanız sizin için önemli olacak mı?
Rakibin liderliğini yakalamak zorunda olmadığında her takım daha iyi oynar. Beşinci maça da aktif olarak gireceğimize, yine güç oyunlarıyla birbirimize yardımcı olacağımıza ve başarılı olacağımıza inanıyorum.

iDNES.cz Mega Oyunu için rekabetçi bir jeton toplayın