Tim Gionet’tan Trump’a: Bir NFT tüccarı için mahpusa gireceğime inanamıyorum

bencede

New member
Eski ABD Lideri Donald Trump’ın perşembe günü dijital ticari kart koleksiyonunu açıklamasının akabinde, kullanıcı ismi ”Baked Alaska” olan Tim Gionet, bunun üzerine Twitter’da ”Bir NFT tüccarı için mahpusa gireceğime inanamıyorum” açıklamasını yaptı.

Kongre baskını sırasında canlı yayın yapan Gionet, temmuzda gerçekleşen ve federal bir binada yürüyüş şov yahut protesto yapmak üzerine olan kabahat davasında hatasını kabul etmişti ve hakkında en az 6 ay mahpus cezası isteniyor

Trump geçtiğimiz çarşamba günkü Truth Social üstündeki paylaşımında “Amerika’nın bir harika kahramana gereksinimi var! yarın büyük bir duyuru yapacağım. teşekkürler!” yazmıştı. Bu açıklamanın akabinde, kendisinin harika kahraman, astronot ve golf oyuncusu üzere bir dizi karakter olarak çizildiği tanesi 99 dolar (1845 Türk Lirası) olan NFT kartlarını satışa sundu.

Cumhuriyetçiler ve Demokratlardan bu paylaşıma tenkitler geldi. ABD Lideri Joe Biden, Trump’ın paylaşımına atıfta bulunarak ”Son birkaç hafta ortasında benim de kimi BÜYÜK DUYURULARIM oldu” diyerek, Brittney Griner’ın hür bırakılmasını ve ülkedeki çeşitli politik gelişmeleri saydı.

2016 Başkanlık Seçimleri sırasında bilinen bir Trump destekçisi olan Gionet’in hesabı, Yahudi düşmanı ve beyaz milliyetçi içerikleri niçiniyle 2017’de askıya alınmış ve Elon Musk’ın bu yılki af kapsamı içerisinde geri dönmüştü.

Gionet, paylaşımlarında MAGA (Make America Great Again – Amerika’yı bir daha Olağanüstü Yap) taraftarlarının Kanye West’i destekleyeceğini ekledi ve ayrıyeten “Amerika’yı bir daha kusursuz yapmak istedim lakin elime bir tek bu b**tan nft geçti” yazdı. (HABER MERKEZİ)