Rapçi Güneş’ten, sahneye çıkmayan Dolu Kadehi Zıt Tut kümesine reaksiyon: Ben de sesim kısık diye mi sahneye çıkmasaydım?

Leila

Global Mod
Global Mod
Alternatif müzik kümesi Dolu Kadehi Karşıt Tut’un, kendi mühletleri geçtiği için sahneye çıkmadığı ve rapçi Güneş’in, Dolu Kadehi Karşıt Tut yüzünden erkenden sahniçin indirilmek istendiği argüman edildi. Bunun üzerine Güneş, yansısını lisana getirdi.

Müzikonair’de yer alan habere göre; İzmir Fest For Us aktiflikleri kapsamında 25 Eylül’de Alsancak Tarihi Havagazi Fabrikası’nda gerçekleşmesi planlanan konsere Dolu Kadehi Karşıt Tut kümesi çıkmadı. Münasebet olarak ise tertipte yaşanan planlama ve yapım yanılgıları gösterildi. Bir öteki teze nazaran küme, kendi müddetlerinin geçmesi niçiniyle sahneye çıkmak istemedi.

Dolu Kadehi Aksi Tut Instagram hesabından yapılan açıklamada, ”Bugün 22.45’te sahne almamız planlanan İzmir Fest For Us’ta tertibin planlama ve yapım yanılgıları sebebiyle yer alamayacağımızı üzülerek belirtmek isteriz. Yaşanan aksiliklerle alakalı ayrıntılı ayrıntıları yakın vakitte paylaşacağız” sözleri yer aldı.

İzmir Fest For Us aktiflikleri kapsamında 25 Eylül’de Alsancak Tarihi Havagazi Fabrikası’nda gerçekleşen konserde Güneş sahne aldı. Lakin müzikçi, Dolu Kadehi Zıt Tut kümesinin çıkması gerektiği sebebiyle sahniçin indirilmek istendi. çabucak sonrasında ise kümenin, kendi mühletleri geçtiği için konser vermeyeceği açıklaması yapıldı. Bunun üzerine sahnede yansısını lisana getiren Güneş, şu tabirleri kullandı:

“Dolu Kadeh sahneye çıkmıyormuş. O denli söylemiş. Bu olay benimle çatışması mı? Yani ben de sesim kısık sahneye çıkmayacağım mı deseydim? Sinirlendim şu anda, ben hislerimi içimde tutamam. Herbiçimde sahneye çıkmak isteyen bir tek ben varım şu an. Birinci hasmım oldu müzik piyasasında.”