Kupa öncesi koç Hapal'a, sonuçtan korkmamalı ve endişelenmemeliyiz diyor

bencede

New member
Taraftarlar önceden 11.000 bilet aldı. Bankanın Konferans Ligi'nin ikinci ön eleme turundaki performansı konusunda büyük şüpheler var, rekabetleri hiç de cazip değil.

İnsanların da aynı kurtuluşla ödüllendirileceklerini biliyorum. Ostrava antrenörü Pavel Hapal, bunun mükemmel bir atmosfer olacağını ve taraftarların çocukları ilerleme yolunda ilk adımı atmaya teşvik edeceğini söyledi.

Urartu Bankası

vrtek 19.00 çevrimiçi

Buraya gelmemin sebeplerinden biri de Bank'in oyun oynamasıydı; yazın yapılan yedi transferden biri olan defans oyuncusu Matj Chalu'yu kulübün internet sitesinde tanıdım. Kulübün hırsı var ve defalarca maç oynamak istiyor. Herkesin pencerede olmasını, hayranların bile buna engel olamamasını seviyorum. Uzak ve pahalı olsa bile lütfen onlarla birlikte Ermenistan'a seyahat edin. Bütün bunlar Ostrava'daki insanların bu oyunlara ne kadar gittiğini anlatıyor. Bunun için çalışmalıyız ve mümkün olduğunca tasarruf etmeliyiz.

Bank, 14 yıl aradan sonra Avrupa Oyunları'na geri dönüyor. İlk ön turda Estonyalı Kalev Tallinn'e mağlup olan Ermeni rakipten ne beklemeliyim?

Oldukça teknik bir ekip, bir iki dokunuşla kombin yapmayı biliyorlar ama bazı şeylerin onlara sorun çıkaracağını biliyorum. Bunu kendime saklayacağım, dedi Pavel Hapal.

Kadromda Urartu'nun yanı sıra Estonya'da kurtarmaya giderken bağlarında sorun yaşayan sekiz Rus futbolcu da var. Esk'e geldiler mi?

Pavel Hapal, “Bu konuda biraz dedikodu vardı ama burada hangi Rusların içtiğini bile bilmiyorduk” dedi. Teknik direktör Soupee'nin Tallinn'le oynayacağı iki maçta da kadrodan başlayacağını tahmin ediyorum ve bildiğim kadarıyla Rus oyuncu kendi sahasında bile bu oyunu kullanmadı. Ama her birini biliyoruz, her oyunu ayrı ayrı inceledik, tüm detaylarını biliyoruz.

Kendisi de Rus olan Urartu teknik direktörü Dmitrij Gunko, yurttaşlarının karanlığını şöyle yorumladı: Onları içti, evde kaldı.

Vc onu parçalara ayırmak istemedi.

Geçen sezonu mağlubiyetle tamamlayan Banka, UEFA Avrupa Ligi ön eleme turunda Belaruslu Mogilev'e 0:1 ve 1:2'lik skorlarla mağlup oldu.

Antrenör Hapal, bazı arkadaşlarının kendisine bunu hatırlattığını itiraf etti. Ama Heerenveen'i evinde iki sıfır yendiğimizde şahsen ben oradaydım, ama onlara karşı sıfır beş puan aldık, 2005'te UEFA Kupası'nın ilk turunu değiştirdi. Bundan kaçınmak istiyoruz. Ama bu tarih. Mevcut takım sağlıklı, kaliteli, dolayısıyla Ermeni takımı galip gelmeli ve kazanacağını da biliyorum.

İLE İLGİLİ

Pesto, Urartu düzenli olarak Konferenn Ligi'nde oynuyor. Benim için önemi var mı?

Hapal, “Onların bu tür kurtarmalarda biraz deneyimleri var” diye yanıtladı. Ancak daha önce hiç mücadele etmemiş kulüpler karşı karşıya gelir, o yüzden öğrenin ve tasarruf edin. Ancak her oyunda Avrupa oyunlarında da deneyimi olan oyuncularımız var.

Örneğin savunma oyuncuları David Lischka, Michal Frydrych ve Matj Chalu, savunma oyuncuları Ewerton, Daniel Holzer ve Mat Rusnk ile kanat oyuncusu Erik Prekop.

Şehir müdürü Ji Boula'nın onayladığı üzere bunlardan çok sayıda var. Bazı insanların aklında rol oynuyor ama başarılı olacağını düşünmüyorum. Kesinlikle herkesinki gibi bir kurtarma olmayacak, siz onlara farklı yaklaşıyorsunuz ve biliyorum ki bizden de öyle görünecek.

Pavel Hapal, Bank'ın yanı sıra oyunlarda Sparta Praka'ya da liderlik etti.

Evet, bunun ne anlama geldiğini biliyorum, dedi Hapal. Ben esas olarak oyunu sakin tutmaya çalışıyorum ki onların içsel motivasyonları olsun. En önemli şey bu. Ve bilin ki önümüzdeki iki maçtan sonra sağ tarafa gün yok. Sonuçtan korkmamalı ve endişelenmemeliyiz.

Bank, Portekiz'in Vitoria Guimaraes'e karşı Dünya Kupası karşılaşmasına çıktığı 1969 yılından bu yana (0:1 ve 1:1), Avrupa maçlarında 72 maç oynadı, bunların 31'ini kazandı ve 12 beraberlik aldı.