Büşra Pekin’den “Dilberay” açıklaması

Leila

Global Mod
Global Mod
Dilber Ay’ın hayatını mevzu alan sinemada sanatçıyı canlandıran Büşra Pekin, hususla alakalı konuştu. Ünlü oyuncu, “Filmin geri dönüşlerinden inanılmaz memnunum. Benim için birinci öncelik; sokaktan aldığım reaksiyon. İnsanların beni görür görmez verdikleri reaksiyonlar şahane” dedi

Habertürk’ten Onur Aydın’ın haberine nazaran; oyuncu Büşra Pekin (39), evvelki gün bir alışveriş şenliğine katıldı. Standları gezen Pekin’in bir çok keyifli olduğu görüldü. Bilhassa pandemi devrinde alışverişte olabildiğince hassas olduğunu söyleyen Büşra Pekin, “Ben alışveriş tutkunuyum ancak pandemide yalnızca vakitsiz kesimleri ve gereksinimim olanı alıyorum. Buraya da teşebbüsçü bayanları desteklemek için geldim. Bayan hakları ve teşebbüsleri husus olunca akan sular duruyor.” formunda konuştu.

“Dilber Ay” sinemasındaki oyunculuğuyla da beğeni toplayan Pekin, “Filmin geri dönüşlerinden inanılmaz memnunum. Benim için birinci öncelik; sokaktan aldığım reaksiyon. İnsanların beni görür görmez verdikleri yansılar şahane” sözlerini kullandı.

İbrahim Karakaş: Çok duygulandı

“Müslüm”, “Ayla”, “Çiçero” ve “Kesişme Uygun ki Varsın Eren” üzere sinemaların akabinde sanatçı Dilber Ay’ın hayatı da beyazperdeye aktarılmıştı. Geçen haftalarda vizyona giren ‘Dilberay’ sineması 131.337 şahısla haftanın en hayli izlenen ikinci üretimi olmuştu. Dilber Ay’ın eşi İbrahim Karakaş da sinemayla ilgili kanılarını lisana getirmişti.

Büşra Pekin’den övgü dolu sözlerle bahseden Karakaş, “Filmi izlerken natürel ki hayli duygulandım. Çocuk yaşta evlendirildiği sahnede gözyaşlarımı tutamadım. Ben aslında Demet Akbağ’ın canlandırmasını isterdim lakin Büşra kardeşim de aslanlar üzere rolünü oynamış. Güldürü oyuncusunun bu biçimde bir dram sinemasında gösterdiği bu performans takdire şayan. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” demişti.

Dilber Ay, geçirdiği kalp krizi kararı 29 Nisan 2019 tarihinde Ankara’daki bir hastanede 63 yaşında hayata veda etti.