‘ABD medyasının en kuvvetli ismi’ Jeff Zucker istifa etti

bencede

New member
CNN International kanalının dünya çapındaki operasyonlarının yöneticisi olarak ABD medyasının en kuvvetli yöneticilerinden biri olan Jeff Zucker istifa etti. Zucker’ın istifası, CNN’in en üst pazarlama yöneticisi Allison Gollust ile alakasını gizleyerek şirket kurallarını ihlal ettiğinin ortaya çıkması daha sonrasında geldi.

Zucker, kurum çalışanlarına gönderdiği e-postada, Gollust’un ismini vermeyerek ‘bir üst seviye yöneticiyle bir müddetdir sevgili olduklarını’ fakat şirket siyasetine alışılmamış davranarak bu durumu bildirmediği için istifa ettiğini duyurdu. Zucker, 20 yıldır bir arada çalıştığı bu şahısla münasebetinin, CNN’in eski yıldız sunucusu ve eski New York valisinin kardeşi Chris Cuomo ile ilgili soruşturma sırasında ortaya çıktığını belirtti. Zucker, “Bu bağlantıyı, başladığı sırada bildirmeliydim lakin bunu yapmadım. Hatalıydım” dedi. 56 yaşındaki Zucker, bununla birlikte WarnerMedia’nın haber ve spor kısmının başkanlığından da istifa etti.

Gollust ise yaptığı açıklamada alakasını kabul ederek, CNN’de kalmaya devam edeceğini duyurdu. Gollust, “Jeff ve ben 20 yıldan uzun müddettir yakın dost ve profesyonel ortağız. Son periyotta, münasebetimiz Covid sırasında değişti. Bunu yanlışsız vakitte ifşa etmediğimiz için pişmanım” dedi.

CNN International’ın sitesinde istifaya dair yayımlanan haberde, Zucker ve Gollust’un eski eşlerinden uzun vakit evvel eski boşandığı vurgulanırken, ikilinin sevgili olduklarına dair dedikoduların bir müddetdir yaygın olduğu açıklandı.

CNN, Zucker’in istifasının kurum ortasında beklenmediğini ve şaşkınlık yarattığını, üst yöneticinin kendisi istifa etmezse kovulmakla karşı karşıya kaldığını da yazdı. (DIŞ HABERLER)