Třinec, Hradec'ten sert bir adam olan Janko'yu getirdi. Antrenör Országh Slovakya'ya dönüyor

bencede

New member
Beş yıl önce birçok insana, bir gün Tinese organizasyonuna geçebilmek için her şeyi yapacağıma dair söz verdim. Bugün o gün. Parti taraftarlara, insanlara ve mekana çok kızgın. O zamanlar sizinle pek çok güzel hokey anımı paylaşmıştım. Son üç sezonu Hradec Krlov'da geçiren Jank, onun bu işe çok şey kattığını söyledi.

Pskovlu oyuncu şu ana kadar ekstra ligde 524 maça çıktı, 36 gol attı ve 55 asist yaptı. Krlov, Tine ve Hradec'in yanı sıra Budjovica, Chomutov ve Plzeň formalarını da giydi.

1 Mayıs 2024, 14:00 pspvek arşivlendi: 1 Mayıs 2024, 12:55.

Bobby ve ben uzun süre işbirliği olasılığı hakkında konuştuk. Aramıza geri dönmesinden gerçekten memnun olduğumuz bir karakter oyunu. Müziği buzda bırakabiliyor, coşkusu tartışılmaz. Spor editörü Jan Peterek, onun takımımıza çok iyi uyum sağlayacağını biliyoruz dedi.

Bugün beş sıra kazanarak, son iki şampiyonluğu kaybeden yardımcı antrenör Orszgh'a veda ettiler. Başka bir takımda ne oyuncu olarak, ne de teknik direktör olarak bu kadar güçlü bir takım ruhu görmedim, Tine'den çok ders alıyorum ve en iyi kulüplerden birinde yakaladığım fırsattan dolayı çok mutluyum. Ancak son altı yılın beşini evimden ve ailemden uzakta geçirdim. Evde harika bir karım ve evde sana ihtiyacı olan on iki yaşında bir kızım var. Bu yüzden Slovakya'ya gitmeye karar verdim. Ben sadece bir antrenör değilim, her şeyden önce bir manel ve tta'yım, dedi Orszgh, Tinca'ya gitmeden hemen önce Litvnov'da çalıştım.

Orszgha şehrinde baş antrenör Motko'ya iki yardımcı Marek Malk ve Ji Raszka eşlik edecek. Bval temsilcisi ve NHL oyuncusu Malk, Tinica'nın gençlik takımından A-tm'ye transfer oluyor ve Raszka, ikinci lig Havov'da oynadıktan sonra Öcel'e dönüyor.

Tinec, kulübün Pardubice'nin çılgın bir hamlesiyle ana kulübe katılan kanat oyuncusu David Cienciala ile tam bir sözleşme imzaladığını duyurdu.