Songül Karlı: Otobüste bir adamın elle tacizine uğradım

Leila

Global Mod
Global Mod
Müzikçi Songül Karlı, “Minibüste başınıza enteresan bir olay geldi mi?” sorusuna şu karşılığı verdi, “Minibüste değil ancak otobüste geldi. Annemle otobüse bindiğimiz bir gün, gerimde duran bir adamın elle tacizine uğradım. Bunu nazarann annem, adamı otobüsün ortasında tekme tokat dövdü. Evvelce beşerler bu biçimde durumlarda reaksiyon vermek yerine, utanır ve sessiz kalırdı. Annem sessiz kalmadı” dedi.

48 yaşındaki müzikçi, “Şimdi beşerler daha şuurlu ve yürekli, seslerini çıkarabiliyor, reaksiyon gösterebiliyorlar. Bun da toplumsal medyanın tesiri fazlaca. Evvelden beşerler, bu biçimde bir şeyi görse bile sesini çıkarmaz, görmezlikten gelirdi. Artık beşerler, bu biçimde durumlarda birbirini koruyor ve birbirlerine dayanak oluyorlar” tabirlerini kullandı.

“Bikinili fotoğraflarımı sildireceğim”

“Yaza hazırlık var mı? Bikinili fotoğraf paylaşımı yapacak mısınız?” sorusunu ise ünlü müzikçi, “Öyle bir hazırlığım yok. Güzel olmuyor artık, daha evvel yayınlanan tüm bikinili fotoğraflarımı da sildireceğim” biçiminde cevapladı.

Toplumsal medyayı faal kullanan ve vakit zaman yaptığı argümanlı paylaşımlarla isminden kelam ettiren Songül karlı, “Konu, bikini giyip giymemek değil. Doğal ki tatilde giyiyoruz ancak ben kendi adıma bikinili fotolarımın yayınlanmasını istemiyorum artık. Gençler gönüllerince giysin, onlara epeyce yakışıyor. Her şey, vaktinde güzel” açıklamasını yaptı.