Selda Bağcan’dan İsveç’te Kuran yakılmasına reaksiyon: Bu olay affedilemez ve izah edilemez; siz hiç İncil yakan bir Müslüman gördünüz mü?

Leila

Global Mod
Global Mod
Şarkıcı Selda Bağcan, İsveç’te Kur’an-ı Kerim yakılmasıyla ilgili olarak, “Bu olay affedilemez. Siz hiç İncil yakan yahut yırtan bir Müslüman gördünüz mü? Ben görmedim, bakılırsameyiz. bu biçimde olayların tekrar yaşanmamasını dilerim” yorumunu yaptı.

Bağcan, Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’a konuştu. “Artık düzgünce zıvanadan çıktılar desek yeridir… Bu nasıl bir zihniyetse, insanların gözüne soka soka o denli aksiyonlar yapıyorlar ki, dehşete düşmemek imkansız. Dünyada 2 milyarı aşkın insanın inandığı kitaba el uzatmak; tam bir zavallılıktır, provokatörlüktür” diyen Bağcan kelamlarına şu biçimde devam etti:

“Önce İsveç’te, artık de Hollanda’da Kur’an-ı Kerim yakma skandalı yaşandı. Kendini uygar olarak lanse eden ve bununla övünen Avrupa, kendi haricindekileri de barbar olarak nitelendiriyor. Lakin kimmiş barbar, dünya görüyor işte.

Tarihten bugüne biroldukça vahşete de skandala da imza attı kendini ‘medeni’ olarak tanıtan Avrupa… Nereden başlasam bilemedim… Medeniyet getiriyoruz diyerek ülkeleri bölüp, parçalamalarından mı yoksa soykırım dolu tarihlerinden mi… Terör örgütlerine kucak açarak demokrasi kisvesi altında sahip çıkmalarından mı, cinayet işleyip kaçanlara vatandaşlık vermelerinden mi?

Ama bu seferki artık tabiri caizse ‘doz aşımı’ oldu… Bir de hâlâ utanmadan bu rezaleti savunmaya kalkanlar var… Nasıl diye soracak olursanız da, kılıfları hazır: Söz özgürlüğü. Nitekim utanmaları da yok bunu savunanların…

Bu olay affedilemez ve izah edilemez. Siz hiç İncil yakan yahut yırtan bir Müslüman gördünüz mü? Ben görmedim, bakılırsameyiz de. bu biçimde olayların tekrar yaşanmamasını diliyorum.”