MdB Andreas Lämmel, Bremen’de DLR’yi ziyaret ediyor

Hasan

New member
MdB Andreas Lämmel’in 20 Temmuz 2020’de Bremen’deki Alman Havacılık ve Uzay Merkezine (DLR) yaptığı ziyaretin odak noktası teknolojik yeniliklerdi. Lämmel, aynı adlı bakanlığın sorumluluklarına karşılık gelen havacılık ve uzay yolculuğu için parlamento grubu ve ekonomi ve enerji komitesinin yönetim kurulu üyesidir. Komite, enerji geçişinin tüm yönlerinden ve ilgili iklim koruma sorularının yanı sıra enerji tasarrufu konusundan sorumludur.

Havacılıkta simülasyon tabanlı sertifikasyon

DLR’de havacılık araştırmaları yönetim kurulu üyesi Prof. Rolf Henke, MdB Lämmel’i aldı ve ardından kendisine havacılık alanında planlanan çalışmaları sundu. DLR, 2019 yılında Bremen Havalimanı-Stadt’ta ECOMAT’ta (Eko-verimli Malzemeler ve Teknolojiler Merkezi) Sanal Ürün Evi’ni kurdu. Sektörle sürekli fikir alışverişinde bulunan disiplinler arası bir ekip, gelecekteki uçakların sertifikasyonunun daha dijital ve hala güvenilir bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için onay prosedürleri için yöntemler geliştiriyor. Bu, zamandan ve paradan tasarruf etmelidir.

Gerçek zamanlı uydu verilerinden deniz durumu resmi

Bremen’deki Deniz Güvenliği Araştırma Merkezi, DLR Uzaktan Algılama Teknolojisi Enstitüsü’nün bir parçasıdır. Dr Stefan Wiehle, farklı uydulardan alınan gerçek zamanlı verilerin, örneğin rüzgar, deniz durumu veya sürüklenen buzdağları gibi denizin durumu hakkında bilgi elde etmek için nasıl kullanılabileceğini gösterdi. Hesaplanan durum resminin yardımıyla nakliye rotaları ayarlanabilir veya açık deniz alanındaki inşaat projeleri optimize edilebilir. Ek olarak, uydu verileri iklim değişikliklerini ölçmeye ve anlamaya yardımcı olabilir.

Uzay aracı için hidrojen motorları

Uzay Araştırmaları Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Hansjörg Dittus ve DLR Uzay Sistemleri Enstitüsü Direktörü Prof. Andreas Rittweger, laboratuvar gezisi sırasında milletvekiline kendi alanlarındaki güncel çalışmaları gösterdiler. Diğer şeylerin yanı sıra, fırlatma araçları için hidrojen bazlı yakıtların ve tahriklerin kullanımı ve bunun için gerekli olan tanklar ve dağıtım hatları gibi bileşenler hakkında araştırmalar yürütülmektedir. DLR Uzay Sistemleri Enstitüsü, kriyo laboratuvarı ile listelenen teknolojilerin geliştirilmesi için özel test tesislerine sahiptir.