Feyza Aktan’ın eski eşi Özcan Deniz’i darp ettiği argüman edilmişti; mahkeme orta sonucunı deklare etti

Leila

Global Mod
Global Mod
Feyza Aktan’ın, eski eşi Özcan Deniz’i darp ettiği argümanıyla ‘kasten yaralama’ ve ‘mala ziyan verme’ cürümlerinden yargılanmasına başlandı. Orta sonucunı açıklayan mahkeme, davaya husus şiddeti içeren kamera kayıtlarının istenmesine ve imajlarda kriminal incelemelerinin yapılması için belgenin ekspere gönderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi. Duruşmada Özcan Deniz, ‘’Amacım büsbütün Feyza Aktan’ın şiddetle ilgili durumunu törpülemek ve bunun kabahat olduğunu anlamasını sağlamaktır’’ dedi.

Şarkıcı Özcan Deniz’in eski eşi Feyza Aktan’ın, çocuğunu almaya gittiği sırada Deniz’e tokat attığı ve tişörtünü yırttığı savıyla 2 başka kabahatten yargılanmasına başlandı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki Özcan Deniz ile avukatları hazır bulundu. Tutuksuz sanıklar Feyza Aktan ile Eda Aktan duruşmaya katılmazken, avukatları ise duruşmaya katıldı.

“Hem çocuğumu almak tıpkı vakitte bu mevzuyu konuşmak için konuta gittim’’

Duruşmada beyanda bulunan müşteki Özcan Deniz, ‘’Olay tarihinde oğlumun velayet günü kanunen bendeydi. Çocuğum anaokuluna gidiyordu. Feyza Aktan, çocuğun okula gitmesiyle ilgili sorun çıkartıyordu. O gün okuldan aradılar ve oğlum Kuzey’in okula gelmediğini söylemiş olduler. Ben de hem çocuğumu almak birebir vakitte bu mevzuyu konuşmak için meskene gittim. Bana ‘bekle’ dediler. Yarım saat daha sonra çocuk hazırlanmamıştı. Ben de Feyza’ya çocuğun niye hazır olmadığını sordum’’ tabirini kullandı.

O sırada sanık Feyza Aktan’ın öfkelenerek elini tırnaklarıyla çizdiğini söyleyen Deniz beyanının devamında, ‘’Ben de bunu yapmaması gerektiğini ve çocuğu hazırlamasını istedim. Çocuğu yere bırakan Feyza Aktan, daha da sonlanarak bana şiddetli bir biçimde saldırmaya başladı. Akabinde orada kameraların olduğunu anladı ve benim de kendisine saldırmam için üstüme daha da gelerek beni tahrik etmeye başladı. Benim üstümü başımı parçalayan Feyza Aktan’ın bu durumunu oğlum görmeye başladı ve ‘baba’ dedi. O sırada Feyza, içeri alayım derken çocuğun başını kapıya çarptı. daha sonra yeniden dışarı çıkan Feyza, ‘bana kameraların önünde gösteri yapma’ diye bağırarak kendisi kameraların önünde kendisini illegalleştirmeye çalıştı’’

‘’Ardından jandarmaya haber verdim. Çocuğumu karakolda icra yoluyla Feyza’dan aldım. Feyza beni konutun içine çekmeye çalıştı, bildiriler attı lakin çocuğum hasta olduğu vakit meskenine birkaç defa gitmek zorunda kaldım. Maksadım büsbütün Feyza Aktan’ın şiddetle ilgili durumunu törpülemek ve bunun kabahat olduğunu anlamasını sağlamaktır. Onun daima ileri düzeye taşıdığı şiddet aksiyonunu yasalar dahilinde engellemektir. Şikayetimin asıl niçini de budur. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum’’ tabirlerini kullandı.

Ara sonucunı açıklayan mahkeme, davaya husus şiddeti içeren kamera kayıtlarının istenmesine ve manzaralarda kriminal incelemelerinin yapılması için evrakın ekspere gönderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

Ne olmuştu?

Şarkıcı Özcan Deniz, eski eşi Feyza Aktan’ın saldırısına uğradığını argüman ederek şikayetçi olmuştu. Feyza Aktan’ın kendisine tokat atarak tişörtünü yırttığını öne süren Özcan Deniz, Feyza Aktan’ın ablası Eda Aktan’ın ise hakaretlerine maruz kaldığını tez etmişti. Hususa ait İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca hazırlanan iddianamede, kuşkulu Feyza Aktan’ın ‘kasten yaralama’ ve ‘mala ziyan verme’ hatalarından, kuşkulu Eda Aktan’ın ise ‘hakaret’ cürmünden mahpus cezasına çarptırılması talep edildi. (İHA)