Ceyda Düvenci: Hepimiz yaralı bir kuşağın yetiştirdiği yaralı çocuklarız

Leila

Global Mod
Global Mod
Oyuncu Ceyda Düvenci, konuk olduğu bir programda “27 yaşından beri psikoloğa gidiyorum. Çok değerini gördüm. Hepimiz yaralı bir kuşağın yetiştirdiği yaralı çocuklarız” dedi.

Habertürk ekranında konuşan oyuncu Ceyda Düvenci “27 yaşından beri psikoloğa gidiyorum. Çok değerini gördüm. Kimi arkadaşlarım ise ‘Ne yararı olacak bana?’ diyor. Psikolojide epey kadim bilgi var. Buna kayıtsız kalıp o ömrü mutsuz idame ettirme sorunu haksızlık ve cehalet üzere geliyor. Hepimiz yaralı bir jenerasyonun yetiştirdiği yaralı çocuklarız” sözünü kullandı.

“Galiba fazla konutuna bağlı biriyim”

Çocuğu Okan Ali doğduktan daha sonra ekrandan uzaklaştığını söyleyen Düvenci, “Galiba fazla meskenine bağlı biriyim. Oğlum da doğduktan daha sonra daima meskende olmak istedim. Çocuk gelişimi ve psikolojiye olan aşkım ile dedim ki; ben nitekim olmak istediğim projelerde yer alacağım. Gelir kaynağımın biçimini ve tarafını değiştireceğim. Yapmak istediklerimi yapmak için kendime alan açacağım. Zira bu hayat bir sefer yaşanıyor” diyerek konuşmasını sürdürdü.

“Oyunculuk üzerine yüksek lisans yaptım”

Babasının da oyuncu olduğunu belirten Ceyda Düvenci, “Babam Yıldız Kenter ve Haldun Dormen’in öğrencisiydi ancak daha sonra aile mesleğine döndü. Dedemin Bursa’da akaryakıt istasyonu ve un fabrikası vardı. Babam da epeyce isteyerek olmasa da mecburen ticaret yapmaya başladı fakat işleri yolunda gitmedi. Akabinde İstanbul’a geldik. Koşuyolu’nda oturuyorduk. Babam Feriköy’deki Dormen Tiyatrosu’na beni başlattı. daha sonrasında Kandemir Konduk’un ‘Palavra Aşklar’ dizisinin seçmelerine katılıp, seçildim. İlerleyen periyotta de İktisat Fakültesi’ni bitirip oyunculuk üzerine yüksek lisans yaptım” dedi.

“Öğrendiğim şeyleri insanlara duyurmak istedim”

Kızı Melisa doğar doğmaz geçirdiği beyin kanaması yüzünden Serebral Palsi hastası olan oyuncu, “Sosyal sorumluluk sıkıntısı içerisinde görüyorum sizi” yorumu üzerine şu biçimde konuştu:

“Sosyal medyayı uzun vakittir kullanan bir beşerim. ömrün inişli-çıkışlı her anını paylaşmayı seviyorum. Birtakım beşerler bizi epeyce varlıklı, epey meselesiz, daima memnunuz zannediyorlar. Ben bundan rahatsızım. Ben birinci günden beri paylaşmayı seviyorum. Kızımla geçirdiğimiz süreçleri, hastalığıyla ilgili keşfettiğimiz şeyleri paylaştım. Öğrendiğim şeyleri insanlara duyurmak istedim. Bu yüzden Instagram’da ‘Bana güzel gelen, sana da yeterli gelsin’ diye canlı yayın yapıyorum her hafta. daha sonra şunu keşfettim; Serebral Palsi teşhisi olan bireyler ya da teşhisli çocuğu olan aileler fazlaca sırlar. Kapalı kapılar ardındalar, çocuklarının elini tutup sokağa çıkmıyorlar. Çok şaşırdılar Melisa hayata bu kadar karışmama. Ben de buna şaşırmalarına şaşırdım. bu biçimdelikle bir yol başladı.”